hakkimizda-2
HAKKIMIZDA

AY-KA Mimarlık 1975 yılında İnşaat yüksek mühendisi Ayhan Müftüoğlu ve Kazım Bey tarafından kurulmuştur. 1989 yılından bu yana Y. Mimar Tülay Bal, İnşaat Mühendisi Ahmet Tekin ve İnşaat Mühendisi Berk Seydan ortaklığında çalışmalarına devam etmektedir.

Şirket kırk yılı aşan sürede; büyük bölümü eski eserlerden oluşan 300’den fazla proje çalışması ve bunlar arasında bünyesinde yaptığı doğru örnek teşkil edecek uygulamaları ile kültür mirasımızın korunması ve geleceğe taşınması için çalışmaktadır.

AY-KA Mimarlık, fikir aşamasından inşaat aşamasına kadar her türlü rölöve, restitüsyon, restorasyon, mimari proje ve uygulama projesi çizimi, statik, elektrik, tesisat ve gerekli diğer projelerin çizilip onaylatılması, ruhsat alınması konusunda proje müellifliği hizmeti vermektedir.

Ayrıca inşaat aşamasında verdiği teknik uygulama sorumluluğu hizmeti ve birlikte çalıştığı uygulama ekipleri ile, projenin iskan alınma aşamasına kadar kaba ve ince inşaat işlerini standartlara, onaylı projelerine, fen ve sanat kurallarına uygun olarak yaptırılması konusunda çalışmaktadır.

· TASARIM EKİBİMİZ·